Acun Ilıcalı Biyografisi

Acun Ilıcalı Biyografisi

ALİ ACUN ILICALI

‘’Acun Firarda , Var Mısın Yok Musun , Survivor Ünlüler Gönüllüler , O Ses Türkiye.. gibi programlarla önemli başarılara imza atmış sunucu , yapımcı, medya patronu Ali ACUN ILICALI’yı kısaca tanıyalım..’’
Acun Ilıcalı , 29 Mayıs 1969 yılında Edirne’de dünyaya gelmiştir.Ergün Ilıcalı ve İlknur Ilıcalı’nın ikinci çocuğudur.Acun Ilıcalı , ilk ve orta öğrenimini 5 yaşında başlamıştır.İlk ve orta öğrenimini Edirne İstiklal İlköğretim okulunda , lise öğrenimini ‘’Kadıköy Maarif Kolejin’’de başladıktan sonra ‘’Kadıköy Anadolu Lisesi’’n de bitirmiştir.Lise’yi bitirdikten sonra İstanbul Üniversite’sinin İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanmıştır.Üniversite hayatı, 7 yılın sonun da mezun olamadan bitmiştir.
Henüz 19 yaşında iken ,1988 yılında ‘’Seda Ilıcalı’’ ile evlenmiş olup bu evliliğinden bir de ‘’Banu’’ adında kızları dünyaya gelmiştir.Kızının doğumundan 10 ay sonra ‘’anne ve babasını’’ bir trafik kazasında kaybetmiştir.
Acun Ilıcalı , 24 yaşında iken 1993 yılında eşinden boşanmıştır. 1994 yılında Bağdat Caddesi üzerinde motoru ile giderken büyük bir kaza geçirmiştir.Arkasında oturan yakın bir arkadaşı bu kazada hayatını kaybetmiştir.Acun Ilıcalı , bu kazayı kırık bir kol ve birkaç dikiş ile atlatmıştır. http://www.sohbetnesesi.net/biyografiler/acun-ilicali-biyografisi Acun Ilıcalı, 1995 yılında bir kot dükkanı açarak ilk ticaret işine atılmış oldu.Ama bu işte başarılı olamamıştır.Bir arkadaşının aracılığı ile ‘’İlker Yasin’’ ile tanışmıştır.Acun , futbol bilgisi ile İlker Yasin’i etkileyince denenmek üzere işe alınmıştır.Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen Beşiktaş muhabiri olarak işe başlamıştır.Beşiktaş’lı oyuncularla samimi bir şekilde röportajlar yapmayı başarınca ‘’Şansal Büyüka’’ nın dikkatini çekip ‘’SHOW TV’’ ye transfer olmuştur.Televole programı ile Şansal Büyüka’nın en gözde elemanı olmuştur.
2002 yılına gelindiğin de , ‘’Acun Firarda’’ adı altında ayrı bir program yaparak bu programı sunmaya başlamıştır.Bu program aynı zamanda o yıl izlenilen en iyi ‘’gezi’’ programı olmakla beraber tam 105 ülkeyi gezmiştir.’’Dokun Bana’’ ve ‘’Biri Bizi Gözetliyor’’ programlarında yardımcı sunuculuk görevini büyük bir başarıyla gerçekleştirmiştir.
Acun Ilıcalı , 2005 yılında ‘’Acun Medya’’ adlı prodüksiyon şirketini kurmuştur.Aynı yıl Acun Ilıcalı,36 yaşında Türkiye’nin ‘’vergi rekortmenleri’’ arasına girmiştir.Başta Türkiye’de ki Üniversiteler olmakla beraber , Anadolu’nun çeşitli yerlerin de ‘’stand-up’’ gösterileri yapmıştır.Stand-up gösterilerin de meslek hayatı boyunca başına gelenleri komik bir dille izleyicilere aktarmıştır.
Show Tv’nin ‘’81 il 81 okul’’ adlı sosyal sorumluluk projesin de yer almış olup bu programda yaklaşık olarak 3 milyon 725 bin TL yardım toplamıştır.
Acun Ilıcalı , 2003 yılında ikinci evliliğini ‘’Zeynep Ilıcalı’’ ile yapmıştır.Bu evliliğinden ‘’Leyla ve Yasemin’’ adlarında iki kızları bulunmaktadır.2010 yılına gelindiğin de eşi Zeynep Ilıcalı, kendisini 20 yaşındaki ‘’Şeyma Subaşı’’ ile aldattığını öne sürerek Acun Ilıcalı’ya boşanma davası açmıştır.Ama Acun Ilıcalı iddaların asılsız olduğunu öne sürerek bunu kabul etmemiştir.2011 yılında Zeynap Ilıcalı ile barışarak boşanma davası düşmüş oldu.
Acun Ilıcalı, 2007 yılında ‘’Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolo Lisesi Mezunları’’ tarafından ‘’Kristal Martı’’ ödülüne layık görülmüştür.(En İyi Erkek Sunucu Altın Arılar Ödülü)
Acun Ilıcalı , 2012 yılında yapımcısı ve sunucusu olduğu ‘’Survivor Ünlüler Gönüllüler’’ adlı yarışma programının çekimlerini Dominik Cumhuriyeti’nde gerçekleştirmiştir.Bu yarışma programı ile izlenme rekorları kırarak en çok konuşulan isimlerin başında gelmiştir.Daha önce ‘’Survivor Aslanlar Kanaryalar , Survivor Türkiye Yunanistan , Survivor Kızlar Erkekler’’ programlarını başarılı bir şekilde sunmuştur.
Acun Ilıcalı , muhabir olarak girdiği televizyon sektörüne , kazandığı paraların yanı sıra yanında medyanın önde gelen patronlarından birini alarak 2013 yılında TV8’in yeni patronu olmuştur.
Acun Ilıcalı’nın hem sunuculuğunu hem de yapımcılığını üstlendiği bazı tv programları şöyledir:
‘’Acun Firarda , Fear Factor , Survivor Kızlar Erkekler , Survivor Türkiye Yunanistan , Survivor Aslanlar Kanaryalar , Var Mısın Yok Musun , Devler Ligi ,Yok Böyle Dans , Yoksa Rüya mı , Söyle Söyleyebilirsen ,Yetenek Sizsiniz , Survivor Ünlüler Gönüllüler , O Ses Türkiye..’’

ACUN ILICALI İLE İLGİLİ KISA BİLGİLER

ADI : Ali Acun
SOYADI : Ilıcalı
DOĞUM YERİ : Edirne
DOĞUM TARİHİ : 29 Mayıs 1969
MESLEĞİ : Sunucu – Yapımcı – Medya Patronu
KAZANDIĞI ÖDÜLLER : En İyi Erkek Sunucu Altın Arılar Ödülü

   


ünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!