Etli Kabak Dolması Tarifi

21 Ekim 2013 Yazan  
Kategori Yemek Tarifleri

Etli Kabak Dolması Tarifi

ETLİ KABAK DOLMASI

En sevdiğim yemeklerden biridir kabak dolması yaz aylarında tercih etmişimdir etli kabak dolmasını.Şimdi birlikte bu yemeğimizi yaparak kendimiz için özel bir sofra kurmaya ne dersiniz.Hep birlikte malzemelerimizi hazırlıyoruz ben dolma içi baharda tarifini kullanacam siz sade olan dolma içini de kullanabilirsiniz damak tadınıza göre seçimimizi yaptıktan sonra yemeğimizin yapımına geçelim.

Etli Kabak Dolması için Malzemeler:

6 adet kabak daha önce vermiş olduğumuz dolma içi tariflerine göre hazırlanmış dolma içlerinden herhangi birini hazırlıyoruz. Tariflerimizdeki Dolma İçi Tarifi Sayfasınıda Tıklayarak Bulabilirsiniz.

Etli Kabak Dolması Yapılışı:

Kabakların kabuklarını soyup ortadan ikiye kesiyoruz.İçlerini oyacak veya tatlı kaşığı ile boşaltıyoruz.Kabakların içinden çıkan kabakları bir kaba alarak daha sonra bunları mücver yapımında da kullanabiliriz.Kabakların içini hazırladığımız içle doldurarak bir tencereye diziyoruz.Suyunu ilave edelim şimdide suyu ilave edilen kabakları pişmeye bırakıyoruz.Pişince dolmamızı ateşten alarak ttp://www.sohbetnesesi.net/etli-kabak-dolmasi-tarifi ‎yoğurtal sevrvis ediyoruz.Ellerinize sağlık hepimize afiyet olsun.

Not: Etli dolmaları pişirken arzu ederseniz su yerine et suyu da kullanabilirsiniz.Etli dolmaların altına 5-6 adet pirzola koyarsanız lezzeti daha da artacaktır.

Etli Kabak Dolması, Etli Kabak Dolması Tarifi, Etli Kabak Dolması Yemek Tarifi, Etli Kabak Dolması Malzemeleri, Etli Kabak Dolması Hazırlanışı, Etli Kabak Dolması Yapılışı, Etli Kabak Dolması Hakkında BilgilerünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!

*