Etli Lahana Dolması Tarifi

22 Ekim 2013 Yazan  
Kategori Yemek Tarifleri

Etli Lahana Dolması Tarifi

ETLİ LAHANA DOLMASI

Etli lahana dolması sevenlerin kaçırmaması gereken bir tarif bu ben severek yapıyorum severek yiyorum Şimdi hep birlikte Etli lahana dolması için malzemelerimizi hazırlayalım

Etli Lahana Dolması İçin Malzemeler:

1 adet yumuşak lahana (1 kilo kadar) ve dolmalar bölümünde ilk giriş yaptığımız dolma içini hazırlıyoruz. Dolma İçi Tarifi Sayfasınıda Tıklayarak Bulabilirsiniz.

Etli Lahana Dolmasının Yapılışı:

Lahanayı göbeğinden keserek yağraklarına ayırıyoruz yaprakların kalın ve kıvırcık yerlerini keserek sarılacak şekle getiriyoruz.Bu lahanalarımızı tuzlu kaynar suya atıp 2 dakika kadar http://www.sohbetnesesi.net/etli-lahana-dolmasi-tarifi haşlıyoruz.Hazırladığımız içle lahanayı sararak kısık ateşte 30 dakika pişiriyoruz.Acı biber turşusu ile servis etmenizi öneririz.

Not: LAhanaın kestiğiniz üst yapraklarını atmayarak orta kalınlıkta doğrayıp kıyılmış 2 adet soğan tereyağı ve acı kırmızı biber salçası ile su koymadan kısık ateşte kavurup.Bu kavurmayı da et yemeklerinin yanında garnitür olarak kullanabilirsiniz.

Bir Önceki Yemek Tariflerimizdeki Yaprak Sarma Tarifi Sayfasınıda Tıklayarak Bulabilirsiniz.

Etli Lahana Dolması Tarifi, Etli Lahana Dolması Malzemeleri, Etli Lahana Dolması Hazırlanışı, Etli Lahana Dolması Yapılışı, Etli Lahana Dolması Nasıl YapılırünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!

*