Fırında Tavuk Kızartması Tarifi

14 Kasım 2013 Yazan  
Kategori Yemek Tarifleri

Fırında Tavuk Kızartması Tarifi

FIRINDA TAVUK KIZARTMASI

Tavuk yemeklerimize bugünde devam etmekteyiz bugün sizler için seçtiğim yemek fırında tavuk kızartması fırında tavuğu bütün olarak veya parçalayarakta kızartabiliriz.Bu kızartam işlemini iki şekilde uygulayabiliriz.Bunlardan birtanesi fırın torbasına koyarak ve ya fırın tepsisine koyup üzerini alimünyum folyo ile kapatarak her iki yöntemin ortak noktası ise tavuk piştikten sonra poşetten veya folyodan çıkararak kızarmasını sağlamak gerekmektedir.Şimdi dilerseniz malzemelerimizi hazırlamaya geçelim.

FIRINDA TAVUK KIZARTMASI İÇİN MALZEMELERİMİZ;

1- tavuk
2- ayçiçeği yağı
3- salça
4- karabiber
5- tuz
6- fırın torbası

Malzmelerimizi belirledik, şimdide tavuğumuzun yapılışına geçerek yapalım. http://www.sohbetnesesi.net/firinda-tavuk-kizartmasi-tarifi

FIRINDA TAVUK KIZARTMASININ YAPILIŞI;

Bir bütün tavuğu temizlediten sonra yıkayıp suyunu süzüyoruz. Ardından tavuğun içine dışına tuz serpip ve elimizle iyicene ovalıyoruz. Sosu için; bir kase içine bir kaşık yoğurt, bir kaşık domates salçası, birer çay kaşığı karabiber, tuz koyarak güzelce karıştırıyoruz. Hazırladığımız sosu tavuğun içine dışına yedirerek iyicene sürüyoruz. Ardından fırın torbasının içine biraz un serptikten sonra yayıyoruz. İçine tavuğu koyduğumuz poşetin, ağzını tel ile bağlıyoruz, üzerini iki yerden delip tepsiye koyuyoruz. Tepsiyi önceden 200°C dereceye ısıttığımıza fırına sürüyoruz. Tavuğu 1 saat pişirdikten sonra torbayı açıyoruz, tepsideki yağ ile ara sıra yağlayarak tavuğumuzu kızartıyoruz ve afiyetle yiyoruz. Hepinizin ellerine sağlık Afiyet olsun.

Bir Önceki Yemek Tarifini Görmek isterseniz Tavuk Köftesi Tarifi Sayfasınıda Tıklayarak Bulabilirsiniz.

Fırında Tavuk Kızartması, Fırında Tavuk Kızartması Tarifi, Fırında Tavuk Kızartması Malzemeleri, Fırında Tavuk Kızartması Hazırlanışı, Fırında Tavuk Kızartması YapılışıünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!

*