Namaz Kıl Hatırlarsın Hikayesi

13 Ocak 2014 Yazan  
Kategori Dini Hikayeler, Güzel Hikayeler

NAMAZ KIL HATIRLARSIN

Adamın birinin büyükçe bir miktar parası varmış ancak parasını sakladığı yeri unutmuştu. Ne kadar düşünürse düşünsün günlerce aramasına rağmen parayı sakladığı yeri bir türlü hatırlayamıyordu.Bu duruma adam çok üzülüyordu. Benim bu derdime bir çare bulursa o bulur diyerek imam-ı azam hazretlerinin huzuruna gitmeye karar verdi.İmam-ı azamın yanına varınca İmam-ı azam dedi ki: “Bu senin meselen fıkıhla ilgili değil ama, yine de sana bir akıl vereyim: Sen git bu gece sabaha kadar namaz kıl, ümit ediyorum ki, paranı koyduğun yeri hatırlarsın.Adam eve varınca hemen abdest alıp namaz kılmaya başladı.Daha gecenin yarısı bile olmadan parayı koyduğu yeri hatırladı. Namazı bıraktı, doğru parayı koyduğu yerden alıp yattı. Sabah olunca imam-ı azamın yanına gitti ve ona şöyle dedi, (Allah senden razı olsun, bu derdime de çare buldun. Daha gecenin yarısında parayı koyduğum yeri hatırladım) deyince, Hazret-i İmam, (Keşke sabaha kadar ibadete devam etseydin. Çünkü şeytan senin sabaha kadar ibadet etmene tahammül edemedi için daha gecenin yarısında sana http://www.sohbetnesesi.net/hikayeler/namaz-kil-hatirlarsin-hikayesi hatırlatmış. Sabaha kadar da şükür namazı kılsaydın daha iyi ederdin. Sen parayı bulunca namazı bıraktın) dedi.

Not: Bu hikayede de olduğu gibi çoğumuz günlerce dua ederiz bir şeylerin gerçeklesmesi için Yüce Mevla dualarımızı kabul ettikten sonra dünyevi işlerimize döner dua ve ibadet etmekten vazgeçeriz.Bu hikayeden çıkaracağımız kıssadan hisseye göre ne olursa olsun dünya işlerine dalıp ibadetlerimize ara vermemeliyiz.

Not: Sizinde Bu Hikayelerden Farklı Hikayeleriniz varsa aşağıdaki yorum bölümünde sizlerde Hikayelerinizi sitemiz üzerinden paylaşabilirsiniz.

   


ünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!