Yalancı Çoban Hikayesi

YALANCI ÇOBAN

Yemyeşil ağaçların arasında şirin bir okul varmış. Minik kuzuların okuluymuş bu. Kıvırcık kuzu da bu okulda okuyormuş. Günlerden pazartesi mi, salı mı, çarşamba mı neymiş. Perşembe yada cuma da olabilirmiş. Ama kesinlikle cumartesi ya da pazar değilmiş. Her neyse… O gün, Kıvırcık kuzu arkadaşlarıyla sınıfında, öğretmenini dinliyormuş. bir masal anlatacağım size demiş öğretmenim Ancak bu masalın sonunu unuttum Bakalım bu masalın sonunu en iyi kim anlatacak Ve Bir varmış bir yokmuş Köyün birinde bir çoban yaşarmış Her sabah koyunları kuzuları otlatmaya götürür akşam olunca köye geri getirirmiş Çoban hayvanları yine otlatmaya götürmüş. kendi bir taşın üzerine çıkıp oturmuş. Kaval çalmış, türkü söylemiş. Yorulmuş, canı sıkılmış. Yanında kimse yokmuş ki konuşsun. Koyunlar uslu uslu otlarken bağırmaya başlamış. Koşun koşun Yetişin Kurt geldiiiii. Köylüler sesi duyunca sopaları,taşları kapıp gelmişler. Bakmışlar ki Kurt falan yok. Çobana kızmışlar Yeniden köye dönmüşler.Başka bir gün çoban aynı oyunu bir daha oynamış. Yetişin Koşun Kurt geldi Köylülüler yine koşup gelmşler gelmişler ama kurt falan görememişler ortalıkta. Yalancı ne olacak demişler, azarlamışlar çobanı.Sana bir daha http://www.sohbetnesesi.net/hikayeler/yalanci-coban-hikayesi inanmayacağız demişler. geldikleri gibi dönmüşler evlerine Sisli puslu günmüş. Çoban koyunları otlatırken kurt gerçekten çıkıp gelmesin mi? Çoban çok korkmuş Koşun, Yetişin Kurt gerçekten geldiiii diye bağırmış. Öğretmen maalı tam burda kesmiş Kuzulara sormuş Acaba bundan sonra ne olmuş? Kınalı kuzu söz almış. Anlatmış: kurt gelince çoban bağırmış Kimse inanmamış kurt çobanı yemiş. Yok yok olmamış demiş Benekli kuzu Kurt gelmiş ama koyunları yemiş. Herkes çobana yalancı demiş.Kıvırcık kuzu ise masalı şöyle tamamlamış. Kurt gelinceçoban yardım istemiş. Köylüler yine yalan söylüyor diye yardıma gelmemişler. Kurtda koyunlardan birini yemiş. Çoban çok üzülmüş bir daha yalan söylemeyeceğim demiş. Eveeeeettt… Kuzucuklar masalı böyle tamamlamışlar. Ya sen kuzucuğum sen bu masalı nasıl bitirmek istersin…

Gönderen: Sudenaz a.

Not: Bence Köylülere daha önce kurt geliyor diye yalan söylediği için köylüler bu defa çobana inanıp gelmemişlerdi.Kurt da çobanı yemiş.Yalancılık yüzünden ölmüş.Yalan söylemek doğru bir davranış değildir.Yalan söyleyenleri hiç kimse sevmez onlarla arkadaşlık etmezler.

Not: Sizinde Bu Hikayelerden Farklı Hikayeleriniz varsa aşağıdaki yorum bölümünde sizlerde Hikayelerinizi sitemiz üzerinden paylaşabilirsiniz.

   


ünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!