İşkembe Çorbası Yemek Tarifi

24 Eylül 2013 Yazan  
Kategori Yemek Tarifleri

İşkembe Çorbası Yemek Tarifi

Çorba Yemekleri diyince akla gelen isimlerden biri olan
İşkembe Çorbası geliyor hem malzeme açısından kolay bulunabilen hemde yapılışı bir o kadar olay olan İşkembe Çorbamızın bu gün tarifini ögrencez. sizlerle beraber bu yemeğimizin hem malzemelerini hemde hazırlanışı nasıl yapılır görelim. öncelikle malzemelerimizi belirleyelim

Malzemelerimiz

*İşkembe
*1 yumurta sarısı
*1/2 limon
*1 çorba kaşığı un
*Sarmısak

malzemelerimizi belirledikten sonra sizlerde hazırsanız nasıl yapılıyormuş yemeğimiz görelim arkadaşlar.

http://www.sohbetnesesi.net/iskembe-corbasi-yemek-tarifi

Hazırlanışı

Temizlenmiş ve doğranmış işkembeyi tuzlu ve sarmısaklı suda pişirelim Düdüklüde yaklaşık 25-30 dakika civarında Limon, yumurta ve unu iyice çırparak terbiyesini hazırlayalım bir yandan, Çorbanın suyundan bir kepçe alıp bu sosa ekleyelim. Karıştırıp. Terbiyeyi kaynayan çorbaya azar azar ekleyerek karıştıralım arkadaşlar. ve iyice pişmesini bekliyelim çorbamız piştikten sonra daha lezetli bir hale getirmek için, Piştikten sonra tabiki, sirke veya limonda ekleyebiliriz.
güzel ve hazırlanışı bir o kadar basit olan bu çorbamızı sizlere tanıtık sizlerde bu şekilde yaptıysanız güzel bir çorba çıktığına eminim bizede sizlere Afiyet olsun demek kalır.

İşkembe Çorbası, İşkembe Çorbası Yemeği, İşkembe Çorbası Yemek Tarifi, İşkembe Çorbası Tarifi, İşkembe Çorbası Yapılışı, İşkembe Çorbası Hazırlanışı, İşkembe Çorbası Sunumu, İşkembe Çorbası Malzemeleri, İşkembe Çorbası Malzemesi, ResimiünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!

*