Keşkek Tarifi

10 Kasım 2013 Yazan  
Kategori Yemek Tarifleri

Keşkek Tarifi

KEŞKEK

Bugünkü yemeğimizin adı Keşkek etin ve baklağilin bir arada bulunduğu bu yemeğimiz vitamin ve protein açısından oldukça besleyicidir.Yaparken zevk alacağınız bir yemek olan Keşkek besleyiciliğin yanısıra doyurucudurda şimdi hazırsanız hep beraber yemeğimizin yapılış aşamasına geçebiliriz.

KEŞKEK İÇİN MALZEMELERİMİZ:

1- 2 su bardağı aşurelik buğday
2- 750 gram kemikli et (gerdan eti olabilir)
3- 2 yemek kaşığı tereyağı
4- 1 çay bardağı nohut
5- 1 tutam tuz
6- 1 tutam karabiber


Malzemelerimiz hazır şimdi hep birlikte yemeğimizin yapılış aşamasına geçiyoruz. http://www.sohbetnesesi.net/keskek-tarifi

KEŞKEK TARİFİ:

Aşurelik buğday akşamdan, üzerini geçecek kadar su ile bir tencereye koyup 1-2 taşım kaynatıp ocaktan alıyoruz. Tencerenin kapağı kapatılarak buğdayın ertesi güne kadar şişip yumuşaması için bekletiyoruz. Ayrı bir kapta da aynı şekilde akşamdan nohutları ıslıyoruz.

Ertesi gün et ile nohutu düdüklü tencerede (veya normal tencerede) yumuşayıncaya kadar pişiriyoruz. Etin suyunu süzerek soğutuyoruz. Soğuyan et suyundan 3-4 su bardağı alınarak buğdayın üzerine boşaltıp ocaktan alıyoruz. Buğdaylar iyice açılıncaya kadar pişiriyoruz. (kaynadıktan sonra karıştırmayınız, dibine tutar). Üzerine pişen nohutlar katıp, karıştırıyoruz. Et suyu yeterince tuzlu ise ayrıca tuz koymaya gerek kalmaz. Gerekirse et suyu veya su, sıcak olarak ilave edebiliriz. Karabiber ekilir ve kızdırılan 2 kaşık tereyağı üzerine gezdirilip tekrar karıştırıyoruz. Etler, kemiklerden ayrılarak parçalıyoruz. Arzuya göre pişmiş aşa veya servis yapılırken tabakların üstüne koyabiliriz.Ellerinize sağlık hepinize Afiyet Olsun.

Bir Önceki Yemek Tarifini Görmek isterseniz Aşure Tarifi Sayfasınıda Tıklayarak Bulabilirsiniz.

Keşkek, Keşkek Tarifi, Keşkek Malzemeleri, Keşkek Hazırlanışı, Keşkek Yapılışı, Keşkek İle İlgili BilgilerünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!

*