Lüfer Izgara Tarifi

28 Kasım 2013 Yazan  
Kategori Yemek Tarifleri

Lüfer Izgara Tarifi

LÜFER IZGARA

Uzun süren bir aradan sonra yine sizinleyiz.Balık yemeklerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.Tam balık mevsimindeyken balık yemeden olmaz diye düşündük ve bugün sizlerle lüfer ızgara yapmaya karar verdim.Hazırsanız malzemelerimizi hazırlamaya geçelim.

LÜFER IZGARA İÇİN MALZEMELERİMİZ

1- 1 çorba kaşığı ayçiçek yağı (ızgara telini yağlamak için)
2- 4 orta boy lüfer (temizlenip, yıkandıktan sonra kurulanmış)
3- 4 çorba kaşığı un
4- 1/2 çay kaşığı tuz
5- beyazbiber
6- 2 limonun suyu
7- 1/2 su bardağı zeytinyağı
8- 1/2 demet maydanoz (ince kıyılmış)

Malzemelerimiz hazırsa yemeğimizin yapılışına geçebiliriz. http://www.sohbetnesesi.net/lufer-izgara-tarifi

LÜFER IZGARANIN YAPILIŞI:

Önce ızgarayı yakıyoruz. Izgara telini yaklaşık 1 çorba kaşığı ayçiçek yağı ile yağlıyoruz. Balıkların iyi pişmesi isteniyorsa her iki taraflarına da bıçakla birer çentik atıyoruz. Eğer az pişmiş isteniyorsa bu işlemi yapmayınız. Unu ve tuzu birlikte eleyip, biberi karıştırıyoruz.
Limon suyunun 2 çorba kaşığını bir kenara ayırıp, kalanını balıkların üzerine serpiyoruz. Balıkları una bulayıp, fazla ununu silkeliyoruz.
1 ölçü limon suyuna 4 ölçü zeytinyağı olacak şekilde bir sos hazırlıyoruz.
Balıkları sıcak ızgaraya yerleştiriyoruz. Balıklar pişerken, temiz bir fırçayla arasıra hazırlamış olduğunuz bu sostan üzerlerine sürüyoruz. Yaklaşık 5 dakika sonra balıkları alt üst ederek, diğer yanlarını da 5 dakika kadar pişiriyoruz.
Balıkları önceden ısıtılmış tabaklara alıyoruz. Kalan limon suyu-zeytinyağı karışımına kıyılmış maydanozu ilave ediyoruz. Izgara lüferleri, zeytinyağı-limon sosuyla birlikte, sıcak olarak servis yapıyoruz.

Bir Önceki Yemek Tarifini Görmek isterseniz Nohutlu Kabak Tarifi Sayfasınıda Tıklayarak Bulabilirsiniz.

Lüfer Izgara, Lüfer Izgara Tarifi, Lüfer Izgara Malzemeleri, Lüfer Izgara Hazırlanışı, Lüfer Izgara Yapılışı İle İlgili BilgilerünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!

*