Yaprak Sarma Tarifi

22 Ekim 2013 Yazan  
Kategori Yemek Tarifleri

Yaprak Sarma Tarifi

YAPRAK SARMA

Dolma tariflerimize devam ediyoruz bugün sizler için yaprak sarmayı seçerek bugün ne pişirsem sorununuza yardımcı olmak istedik şimsi hep birlikte malzemelerimizi hazırlıyoruz.

Yaprak Sarma İçin Malzemelerimiz:

500 gr.salamura veya taze yaprak ve daha önce tarifini verdiğimiz dolma içlerinden birinitercih ediyoruz benim tercihim zeytinyağlı dolma içinden yanadır.Zeytinyağlı olunca yapraklar daha çıtır çıtır oluyor. Dolma İçi Tarifi Sayfasınıda Tıklayarak Bulabilirsiniz.

Yaprak Sarmanın Yapılışı:

Yapraklarınız salamura ise bir gece önceden soğuk suya koyup en az 5 kere suyunu değiştiriyoruz tuzunun iyice gitmesini http://www.sohbetnesesi.net/yaprak-sarma-tarifi ‎sağlıyoruz.Yaprakları kaynar suya atarak 2 dakika kaynatıp süzüyoruz.Her yörenin yaprak sarışı değişiktir.İstediğiniz biçimde sarabilirsiniz.Şimdi sardığımız yapraklarımızı tencereye diziyoruz +5 dakika kısık ateşte pişiriyoruz.Yoğurt ile servis ediyoruz.

Bir Önceki Yemek Tariflerimizi Görmek İsterseniz Yemek Tarifler Sayfasınıda Tıklayarak Bulabilirsiniz.

Yaprak Sarma, Yaprak Sarma Tarifi, Yaprak Sarma Yemek Tarifi, Yaprak Sarma Malzemeleri, Yaprak Sarma Hazırlanışı, Yaprak Sarma Yapılışı, Yaprak Sarma Nasıl YapılırünLü Sohbet, SoSyete Sohbet, ManKenLerLe Sohbet, Chat

'' Yazımızda Telif Haklarına Ve Herhangi Bir Yasaya Aykırı Bilgi Veya Link Bulunuyorsa Lütfen ILETISIM Bölümünden Bize Bir E-Posta Göndermeniz Yeterlidir.

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!

*